هشتاد هزار کیلو پیاز زعفران برای کشاورزان کابل
توزیع پیاز زعفران بین کشاورزان افغان

هشتاد هزار کیلو پیاز زعفران برای کشاورزان کابل

(1 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...

(متن از سایت زراعت افغانستان )

وزارت زراعت ۸۰ هزار کیلو گرام پیاز زعفران را در ۱۴ ولسوالی  ولایت کابل برای ترویج کشت این نبات در اختیار دهاقین قرار داد.

رئیس زراعت ولایت کابل می گوید امسال بخاطر ترویج کشت زعفران، جلوگیری از کشت کوکناروتقویۀ اقتصاد کشاورزان در ولسوالیهای ۱۴ گانه ولایت کابل، پیاز زعفران به گونه آزمایشی توزیع شد. وی افزود  در حال حاضر محصول زعفران در بازارهای جهانی از ارزش خوبی برخوردار می‏باشد و اگر دهقانان ولایت کابل  به کشت این نبات روی آورند، پول خوبی را از حاصل این نبات به دست خواهند آورد وشاید دیگر هیچ دهقانی کوکنار کشت نکند.

رئیس زراعت کابل از توزیع ۹۶۰۰ کیلو گرام زعفران در سال گذشته در ۱۴ ولسوالی ولایت کابل نیزیاد نموده، تأکید نمود که سال گذشته  کشت زعفران حاصلات خوبی  در قبال داشت.

 زعفران از محصولات عمده درکشور است که درسال های پسین توجه کشاورزان را بیشتر به خود جلب نمود .این نبات با حاصل دهی فراوان و با کیفیت سبب شد تا از آن به عنوان بدیل خشخاش و یک شیوه مبارزه با مواد مخدر استفاده شود . زعفران افغانستان درحال حاضر از محبوبیت خوبی درداخل و خارج کشور برخوردار است.

وزارت زراعت با توجه ویژه وجدی که برای زرع این محصول وگسترش آن به تمام مناطق افغانستان دارد زمینه های بهتر گسترش زعفران را به دهقانان سراسر کشور مساعد نموده است.

منبع خبر : http://mail.gov.af/en/news/23198

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*