فرهنگ غنی دوغ آبادی

(1 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...

اگر از تمام کسانی که با اهالی دوغ آباد به نوعی ارتباط داشته اند ، بپرسید که نظرشان در مورد دوغ آبادی جماعت چیست؟ همه می گویند که مردم اینجا از فرهنگ بالایی برخوردار هستند و از لحاظ وضع زندگی و روابط اجتماعی شان بسیار عالی هستند.دوغ آبادی به هر جایی که برود ، حتی به بزرگترین شهرها به آسانی خود را با فرهنگ آنجا وفق می دهد و همه ی اینها دلیل بر این است که این منطقه در گذشته شهر بوده و مردمش دارای اصالت و فرهنگ غنی هستند.

شاید بگویید که چون من دوغ آبادی هستم این حرف را می گویم ولی نه ، این حرف تاریخ و دیگر مردمان است و برای صحتش می توانید به کتب و سایت های معتبر مراجعه کنید.

اگر به کتب تاریخی مراجعه کنید به زمین لرزه ای اشاره شده که به روشنی شهر بودن دوغ آباد در گذشته را نشان می دهد.

زمینلرزه مه ۱۶۱۹ میلادی- دوغ آباد : لرزه ویرانگری در منطقه زاوه و محولات در خراسان در سال ۱۰۲۸ قمری با بزرگای ۵/۶=Ms و شدت رومرکزی برابر Io=VIII+ دوغ آباد را بکلی به ویرانه ای بدل ساخت. به رغم این واقعیت که بیشتر مردم در بیرون و در کشتزارها بودند زمین‌لرزه حدود ۸۰۰ نفر را در شهر و بیرون آن کشت. این رویداد از همه لرزه‌هایی که پیش از آن در منطقه روی داده بود بزرگتر تلقی شد. اطلاعات بالا برگرفته از پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی می باشد و گسل مسبب این زمینلرزه گسل دوغ آباد می باشد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*