سردار شهید محمود ساعدی
سردار شهید محمود ساعدی

سردار شهید محمود ساعدی

سردار شهید محمود ساعدی یکی از فرماندهان غیور و جوان 8 سال دفاع مقدس افتخار مه ولات و لشکر 5 نصر خراسان

مصاحبه شبکه اطلاع رسانی سیمای مه ولات با خانواده محترم سردار شهید

سیمای مه ولات: در مورد خود شهید توضیح دهید؟
برادر شهید: شهید در سال 1342 در روستای دوغ اباد متولد شد و تحصیلات ابتدایی خود را در خود دوغ اباد به اتمام رساندند و در هنگام جنگ به عنوان بسیجی جهت دفاع از وطن به جنگ اعزام شدند و سپس در آنجا به استخدام سپاه در آمدند.
ایشان در چه سالی به جبهه اعزام شدند؟
برادر شهید: ایشان اواخر سال 59 و اوایل سال 60 به جنگ اعزام شدند. هنگام اعزام ایشان 18 سال سن داشتند و مجرد بودند و هنگام شهادت نیز 22 سال سن داشتند
سیمای مه ولات: شهید از کجا به جنگ اعزام شدند؟
برادر شهید: ایشان از طریق بسیج از مسجد موسی ابن جعفر (ع) واقع در خیابان طلاب – خیابان دریا واقع در مشهد مقدس به جنگ اعزام شدند.

مراسم تشییع جنازه سردار شهید محمود ساعدی

سردار شهید محمود ساعدی

سردار شهید محمود ساعدی

سیمای مه ولات:شهید زمان شهادت چه درجه ای داشتند و در کدام عملیات به درجه رفیع شهادت نایل شدند؟
برادر شهید : شهید محمود در سال 64 در عملیات والفجر 8 در سن 22 سالگی به خاطر فعالیت های سازنده و ارزشمند خود با درجه فرماندهی توپخانه 5 نصر خراسان به شهادت رسیدند.
آیا صحبت و درد ودلی با مردم و مسئولان دارید
پدر شهید : مسئولان و مردم شهرستان باید قدر شهدا و خون آنها را بدانند شهید محمود ساعدی بدون توقع به خاطر پاسداری از اسلام و ایران به جنگ رفتند اما اکنون با نهایت مظلومیت در گوشه ای از روستا بدون اینکه حتی یک قبر و جایگاهی در شان یک شهید و فرمانده داشته باشند به خاک سپرده شده و در خواست ما از مسئولان این است که ما باید یاد و خاطره شهدا را گرامی بداریم و قدر و منزلت انها را به نسل آینده منقل کنیم.
باید خاطر نشان کرد که پدر شهید ساعدی مدرسه ای مجهز و مدرن به نام ایشان در روستای دوغ آباد با هزینه شخصی خود بنا نهاده و در اختیار دانش آموزان قرار داده اند.

منبع خبر: simayemahvelat.ir

یک نظر

  1. روحش شاد و یادش گرامی باد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*