برداشت پسته از باغات مه ولات آغاز شد
پسته مه ولات

برداشت پسته از باغات مه ولات آغاز شد

(No Ratings Yet)
Loading...

مدیر جهاد کشاورزی مه ولات از آغاز برداشت پسته از ۱۳ هزار و ۵۰۰ هکتار باغات بارور این شهرستان خبر داد.

حسین محمدی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی سیمای مه ولات، اظهار داشت: سطح زیر کشت پسته در شهرستان مه‌ولات ۲۱ هزار و ۵۵۰ هکتار است که از این میزان ۱۳ هزار و ۵۰۰ هکتار باغ پسته بارور است.
وی افزود: با عنایت به شرایط آب و هوایی سال زراعی ۹۳-۹۲ و تاثیر عوامل اقلیمی بر تولید پسته، پیش بینی می‌شود ۱۹ هزار تن پسته خشک از سطح باغات مه ولات برداشت شود.
مدیر جهاد کشاورزی مه ولات تصریح کرد: ارقام غالب پسته این شهرستان بادامی سفید، اکبری، فندقی، کله قوچی، قرمز و احمدآقایی است که پسته قرمز و بادامی به علت پیش رس بودن از دیگر پسته ها برای مصرف تازه خوری استفاده می شود.
محمدی با بیان این‌که ارقام بادامی سفید و قرمز ۷۰ درصد پسته شهرستان را به خود اختصاص می دهد و به عنوان نوبرانه به بازار عرضه می گردد، خاطرنشان کرد: تولید پسته نوبرانه مه ولات ۴۰ هزار تن است که از این میزان ۲۵ درصد بصورت ترفروشی به بازار عرضه می گردد و باقیمانده وارد عرصه فرآوری می شود.
وی عنوان کرد: پیش بینی می شود در سال جاری تولید پسته خشک نوبرانه به ۱۰ هزار و ۵۰۰ تن برسد.
این مقام مسئول با اشاره به اینکه عمده پسته تولیدی جهت مصرف خروجی از شهرستان به سایر نقاط ایران و کشورهای دیگر صادر می‌شود، اظهار داشت: امسال عملیات فرآوری پسته در ۴۱ ترمینال با ۵۳ خط تولید انجام می‌شود و هر خط قادر به فرآوری ۲٫۵ تن در ساعت خواهد بود.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*